SMM01020E1002BB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
10 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur Thin Film
SMM01020E1002BB300
DigiKey Part Number
749-SMM01020E1002BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM01020E1002BB300
Description
SMM0102 15 10K 0.1% B3
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)