SMM01020D7501BB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
7.5 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur Thin Film
SMM01020D7501BB100
DigiKey Part Number
749-SMM01020D7501BB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM01020D7501BB100
Description
SMM0102 25 7K5 0.1% B1
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)