SMM01020D2610BB100
DigiKey Part Number
749-SMM01020D2610BB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM01020D2610BB100
Description
SMM0102 25 261R 0.1% B1
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
261 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur Thin Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)