SMM01020C3920FB300
DigiKey Part Number
749-SMM01020C3920FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM01020C3920FB300
Description
SMM0102 50 392R 1% B3
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
392 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur Thin Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)