MMU0102WE1800BB100
DigiKey Part Number
749-MMU0102WE1800BB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU0102WE1800BB100
Description
MMU 0102-15 0.1% VG03 B1 180R
Detailed Description
180 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Military Thin Film
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)