MMU0102WC1500FB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
150 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Military Thin Film
MMU0102WC1500FB300
DigiKey Part Number
749-MMU0102WC1500FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU0102WC1500FB300
Description
MMU 0102-50 1% VG03 BL 150R
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)