MMU01020E8259CB100
DigiKey Part Number
749-MMU01020E8259CB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020E8259CB100
Description
MMU 0102-15 0.25% B1 82R5
Detailed Description
82.5 Ohms ±0.25% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)