MMU01020E2401BB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
2.4 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMU01020E2401BB100
DigiKey Part Number
749-MMU01020E2401BB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020E2401BB100
Description
MMU 0102-15 0.1% B1 2K4
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)