MMU01020D1003BB300 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMU01020D1003BB300 |
Description | MMU 0102-25 0.1% BL 100K |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case MELF, 0102 |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm) |