MMU01020D1003BB300
DigiKey Part Number
749-MMU01020D1003BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMU01020D1003BB300CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMU01020D1003BB300DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020D1003BB300
Description
MMU 0102-25 0.1% BL 100K
Detailed Description
100 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)