MMU01020C1809FB300
DigiKey Part Number
749-MMU01020C1809FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMU01020C1809FB300CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMU01020C1809FB300DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C1809FB300
Description
MMU 0102-50 1% BL 18R
Detailed Description
18 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMU01020C1809FB300 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)