MMB0207WC2744FB200
DigiKey Part Number
749-MMB0207WC2744FB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB0207WC2744FB200
Description
MMB 0207-50 1% VG03 B2 2M74
Detailed Description
2.74 MOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Military Thin Film
Features
Military
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)