MMB0207MC8203FB200
DigiKey Part Number
MMB-820KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMB-820KCCT-ND - Cut Tape (CT)
MMB-820KCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB0207MC8203FB200
Description
RES SMD 820K OHM 1% 1W MELF
Detailed Description
820 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 High Voltage Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMB0207MC8203FB200 Models
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)