MMB02070D1003BB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay
In Stock: 1 849
Datasheet
100 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMB02070D1003BB100
DigiKey Part Number
749-MMB02070D1003BB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070D1003BB100
Description
MMB 0207-25 0.1% B1 100K
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)