MMB02070C6198FB700 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.19 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMB02070C6198FB700
DigiKey Part Number
749-MMB02070C6198FB700TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070C6198FB700
Description
MMB 0207-50 1% B7 6R19
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)