MMB02070C2704FB200
DigiKey Part Number
749-MMB02070C2704FB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMB02070C2704FB200CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMB02070C2704FB200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070C2704FB200
Description
MMB 0207-50 1% B2 2M7
Detailed Description
2.7 MOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)