MMB02070C2407FB200
DigiKey Part Number
749-1097-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1097-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070C2407FB200
Description
RES 0.24 OHM 1% 1W 0207
Detailed Description
240 mOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMB02070C2407FB200 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)