MMB02070C1409FB200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
14 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMB02070C1409FB200
DigiKey Part Number
749-MMB02070C1409FB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070C1409FB200
Description
MMB 0207-50 1% B2 14R
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)