MMB02070C1373FB200 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 749-MMB02070C1373FB200TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMB02070C1373FB200 |
Description | MMB 0207-50 1% B2 137K |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 137 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case MELF, 0207 |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |