MMA0204WC2051FB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.05 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Military Thin Film
MMA0204WC2051FB100
DigiKey Part Number
749-MMA0204WC2051FB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA0204WC2051FB100
Description
MMA 0204-50 1% VG03 B1 2K05
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)