MMA0204MC5603FB300 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMA0204MC5603FB300 |
Description | RES SMD 560K OHM 1% 0.4W MELF |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 560 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 High Voltage Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MMA0204MC5603FB300 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case MELF, 0204 |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |