MMA0204MC4703FB300
DigiKey Part Number
MMA-470KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMA-470KCCT-ND - Cut Tape (CT)
MMA-470KCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA0204MC4703FB300
Description
RES SMD 470K OHM 1% 0.4W MELF
Detailed Description
470 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 High Voltage Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMA0204MC4703FB300 Models
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)