MMA0204AC2709FB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
27 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur Thin Film
MMA0204AC2709FB100
DigiKey Part Number
749-MMA0204AC2709FB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA0204AC2709FB100
Description
MMA 0204-50 1% HF B1 27R
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0204
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)