MMA0204AC1470FB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
147 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur Thin Film
MMA0204AC1470FB300
DigiKey Part Number
749-MMA0204AC1470FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA0204AC1470FB300
Description
MMA 0204-50 1% HF BL 147R
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)