MMA02040E6809CB300 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 749-MMA02040E6809CB300TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMA02040E6809CB300 |
Description | MMA 0204-15 0.25% BL 68R |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Series | Temperature Coefficient ±15ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case MELF, 0204 |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |