MMA02040C8250FB300
DigiKey Part Number
749-MMA02040C8250FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMA02040C8250FB300CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMA02040C8250FB300DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C8250FB300
Description
RES 825 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
825 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
MMA02040C8250FB300 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)