MMA02040C3831FA300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 446
Datasheet
3.83 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF Assembly Video
Resistors: Vishay MELF Resistors Take on Thin &Thick Film Technologies in Head to Head Competition
MMA02040C3831FA300
DigiKey Part Number
MMA02040C3831FA300-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C3831FA300
Description
RES 3.83K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Manufacturer Standard Lead Time
76 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMA02040C3831FA300 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)