MCU08050D4020BP500 is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 3 391
Susumu
In Stock: 743
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Susumu
TE Connectivity Passive Product
402 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCU08050D4020BP500
DigiKey Part Number
231225674021-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCU08050D4020BP500
Description
RES 402 OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCU08050D4020BP500 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)