MCT06030D1911BP500 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay
In Stock: 0
Susumu
In Stock: 6 508
Upgrade
1.91 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCT06030D1911BP500
DigiKey Part Number
231221671912-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCT06030D1911BP500
Description
RES 1.91K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCT06030D1911BP500 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)