MCA12060D2211BP500 is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 4 679
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
In Stock: 218
Vishay Dale
2.21 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCA12060D2211BP500
DigiKey Part Number
231239672212-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCA12060D2211BP500
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCA12060D2211BP500 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)