CMB02070X3301FB200
DigiKey Part Number
749-CMB02070X3301FB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB02070X3301FB200
Description
CMB 0207 1% B2 3K3
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)