CMB02070X1509JB200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMB02070X1509JB200 |
Description | RES SMD 15 OHM 5% 1W 0207 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 Ohms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMB02070X1509JB200 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case MELF, 0207 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |