AC03AT0002201JAC00
DigiKey Part Number
749-1798-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1798-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03AT0002201JAC00
Description
RES 2.2K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC03AT0002201JAC00 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
100/ +180ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)