VJ5301M433MXBSR
DigiKey Part Number
720-1273-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1273-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ5301M433MXBSR
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount
Category
Antenna Type
Chip
Manufacturer
Vishay Vitramon
Number of Bands
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Return Loss
-3dB
Part Status
Obsolete
Gain
-5.7dBi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
Solder
Frequency (Center/Band)
433MHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
370MHz ~ 510MHz
Height (Max)
0.047" (1.20mm)