VJ1825Y224KXCAT
DigiKey Part Number
720-VJ1825Y224KXCATTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1825Y224KXCATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1825Y224KXCATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1825Y224KXCAT
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1825Y224KXCAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)