VJ1812Y103KXEAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y103KXEAR
DigiKey Part Number
VJ1812Y103KXEAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y103KXEAR
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1812Y103KXEAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)