VJ1812A103FXAAT
DigiKey Part Number
720-1825-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1825-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812A103FXAAT
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1812A103FXAAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)