VJ1206A472JXBAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A472JXBAR
DigiKey Part Number
VJ1206A472JXBAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A472JXBAR
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A472JXBAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)