VJ1206A331JXEMR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
330 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A331JXEMR
DigiKey Part Number
VJ1206A331JXEMR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A331JXEMR
Description
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A331JXEMR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)