VJ1206A2R2BXAMC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
2.2 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A2R2BXAMC
DigiKey Part Number
VJ1206A2R2BXAMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A2R2BXAMC
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A2R2BXAMC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)