VJ1206A150FXCMC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A150FXCMC
DigiKey Part Number
VJ1206A150FXCMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A150FXCMC
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A150FXCMC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)