VJ0805Y472KBAAT
DigiKey Part Number
720-VJ0805Y472KBAATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y472KBAAT
Description
MLCC
Detailed Description
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)