VJ0805Y332JXCMP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 228
3300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y332JXCMP
DigiKey Part Number
VJ0805Y332JXCMP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y332JXCMP
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y332JXCMP Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)