VJ0805D471KXBAJ
DigiKey Part Number
720-1353-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1353-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1353-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805D471KXBAJ
Description
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805D471KXBAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)