VJ0805A3R9CXBAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
3.9 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A3R9CXBAP
DigiKey Part Number
VJ0805A3R9CXBAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A3R9CXBAP
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A3R9CXBAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)