VJ0805A220GXEAP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A220GXEAP
DigiKey Part Number
VJ0805A220GXEAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A220GXEAP
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A220GXEAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)