VJ0805A182FXAAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1 900
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 4 597
Datasheet
1800 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A182FXAAT
DigiKey Part Number
VJ0805A182FXAAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A182FXAAT
Description
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A182FXAAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)