VJ0805A152FXAAC
DigiKey Part Number
720-VJ0805A152FXAACTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0805A152FXAACCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0805A152FXAACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A152FXAAC
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
1500 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805A152FXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)