VJ0603Y472KXJAP is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 7 882
Parametric Equivalent
4700 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y472KXJAP
DigiKey Part Number
VJ0603Y472KXJAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y472KXJAP
Description
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y472KXJAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)