VJ0603Y223KXAAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 9 214
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
TDK
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y223KXAAP
DigiKey Part Number
VJ0603Y223KXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y223KXAAP
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y223KXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)